IV Beskidzki Zimowy Zlot Strzelecki

Klub Strzelecki LOK Wiarus II

Sekcja Strzelectwa Pneumatycznego - Beskid Team

zorganizował w dniu 24 marca 2013r

IV Beskidzki Zimowy Zlot Strzelecki na terenie Starej Prochowni w Międzyrzeczu Górnym.

Tym razem zawody odbyły się w marcu i wieńczyły jednocześnie rozgrywki Pucharu Zimowego 2013, rozgrywane pod patronatem Prezesa Śląskiej Wojewódzkiej Organizacji Ligi Obrony Kraju.

Niestety wiosna, która powinna panować już od 21 marca nie znalazła siły przebicia i Zimowy Zlot po raz czwarty był naprawdę zimowy. Strzelców z całej Polski przywitał nie tylko teren zawodów w całości pokryty śniegiem, ale także ujemna temperatura i zimny wiatr.

Wspomniana temperatura nie rozpieszczała zawodników, a mróz sięgający 10 stopni sprawił, że wielu z zarejestrowanych zawodników zostało w domach. Rywalizacja odbyła się na torze złożonym z 40 stanowisk z dodatkowymi celami dla strzelców FT. Tor łączony został ustawiony wzdłuż drogi prowadzącej przez teren zawodów - tym razem był nieco krótszy niż zwykle, ale bardziej urozmaicony i zwarty dzięki ułożonym równomiernie stanowiskom wzdłuż obu stron wspomnianej drogi.

Niektóre stanowiska zostały przysłonięte poprzez przeszkody terenowe, ale strefy trafienia były w figurkach na nich umieszczonych tak duże, że żaden z uczestników zawodów nie mógł narzekać. Na kilku stanowiskach pojawiły się także płaskie znaczniki, które są nowością w tegorocznym polskim regulaminie. Cele strzelane z płaskich znaczników nie sprawiły większych problemów strzelcom korzystającym z karabinków bezodrzutowych. Tor był bardzo regulaminowy i przemyślany. Narzekać nie mogli także strzelcy FT, dla których przygotowano bardzo dużo celów dedykowanych.

Bez wątpienia karty w trakcie strzelania rozdawał wiatr, który rządził szczególnie na 10 pierwszych stanowiskach, które były zlokalizowane całkowicie na otwartym terenie. Fantastycznie poradził sobie z nimi trzeci zawodnik tych zawodów w kategorii HFT1 i aktualny reprezentant Polski, Tomasz Klimunt, który w sekcji najsilniejszego i najbardziej nieprzewidywalnego wiatru ustrzelił komplet! Grzechem byłoby nie wspomnieć, że tą sekcję rozpoczynał cel na maksymalnym dystansie, a siła wiatru była tak zaskakująca, że procent trafień w HFT1 wyniósł zaledwie 9%, co stawia go na pierwszym miejscu pod względem trudności celu nie tylko IV Beskidzkiego Zimowego Zlotu Strzeleckiego, ale całego cyklu Pucharu Zimowego!

W kategorii HFT1 zwyciężył zdobywca Pucharu Polski 2012, Witold Bojanowski. Jeden punkt mniej ustrzelił Paweł Minorowicz, ubiegłoroczny triumfator całego Pucharu Zimowego, który w dogrywce pokonał Tomka Klimunta zajmując ostatecznie drugie miejsce w tych zawodach. W HFT2 zwycięstwo po dogrywce przypadło Dariuszowi Kidzie, wicemistrzowi Europy w klasie sprężyn, który pokonał Dariusza Sekułę. Na trzecim miejscu zawody zakończył Stefan Szczepańczyk.

W FT zwyciężył Wojciech Charzewski, który zdeklasował swoich rywali. Drugie miejsce zajął Artur Bocheński, a trzeci był Mariusz Żydziak. W klasie juniorów starszych najlepszy po dogrywce okazał się Paweł Bucki, który pokonał Weronikę Pala i tym samym zaliczył czwarte zwycięstwo z rzędu w zawodach Pucharu Zimowego. Trzecie miejsce zajął Szymon Bojanowski. W juniorach młodszych bez niespodzianek. Triumf odniosła mistrzyni Europy w klasie Junior Open, Weronika Klimunt, która pokonała swoją klubową koleżankę, Karinę Łyszczek. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Zborek. Wyróżniono także Najlepszą Kobietę, którą okazała się Weronika Pala oraz najlepszego seniora - Kazimierza Jagosza.

W kategorii drużyn najlepsza okazała się E-Tawerna Podkarpacka, w składzie Dariusz Kida, Daniel Kozioł i Wacław Stamirski. Drugie miejsce zajęła jedna z drużyn gospodarzy, BeskidTeam A w składzie Rafał Rozner, Tomasz Klimunt, Błażej Gąsior, Roman Grzyb i Stefan Dygdałowicz, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci KSP Jura A: Jacek Łabęcki, Paweł Grabowski, Grzegorz Grabowski, Sławomir Czapla i Damian Straszak.

Nikt z Międzyrzecza Górnego nie wyjeżdżał z pustymi rękoma. Zawodnicy, którzy zostali do końca wzięli udział w losowaniu cennych upominków.

Wyniki:

HFT1:

1. Witold Bojanowski (ŁGS Łódź LOK) - 77

2. Paweł Minorowicz (KKST) - 76

3. Tomasz Klimunt (BeskidTeam A) - 76

HFT2:

1. Dariusz Kida (E-Tawerna Podkarpacka) - 69

2. Dariusz Sekuła (HFT Hunter Team B)- 69

3. Stefan Szczepańczyk - 65

FT:

1. Wojciech Charzewski - 34

2. Artur Bocheński (BeskidTeam B)- 28

3. Mariusz Żydziak (CZEWA) - 27

Junior starszy:

1. Paweł Bucki - 69

2. Weronika Pala - 69

3. Szymon Bojanowski - 62

Junior młodszy:

1. Weronika Klimunt (BeskidTeam B) - 55

2. Karina Łyszczek - 45

3. Bartłomiej Zborek - 37

Najlepsza kobieta:

Weronika Pala - 69

Najlepszy senior:

Kazimierz Jagosz - 67

Drużyny:

1. E-Tawerna Podkarpacka - 281.82%

2. BeskidTeam A - 280.52

3. KSP Jura A - 278.47

CZ 200 T

Wiatrówka sportowa

Margolin

Pistolet sportowy

Hamerli 480

Pistolet pneumatyczny